KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12198481

nr 1219 8481

Max Papart

(1911-1994), Frankrike

Carborundumetsning, 21/75, Signerad, bladets mått: 29x20

Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 26 november 2018
kl 20:37:22

25/11 20:34:54 1      300 kr
26/11 19:40:47 2      Vinnande bud

Max Papart

Läs mer om Max Papart